- Suplement dla psów i kotów, dostarcza niezbędnych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Opakowanie 100g.
VETFOOD BARFeed L- Carnitine 100g - Opis Produktu
L-karnityna odgrywa istotną rolę w metabolizmie tłuszczu. Transportuje długołańcuchowe kwasy tłuszczowe z cytozolu do mitochondriów, gdzie ulegają utlenieniu, w wyniku czego dochodzi do wytworzenia energii. Zaburzenia metabolizmu karnityny mogą mieć niekorzystny wpływ na stopień zaopatrzenia komórek w energię. Ponadto karnityna uczestniczy w metabolizmie aminokwasów rozgałęzionych, biosyntezie acetylocholiny i procesach detoksykacyjnych. Należy do substancji o właściwościach antyoksydacyjnych. Dołączona miarka 0,5 ml.
Skład
- Mikrokapsułkowany olej rybi
Analiza Składu
- Białko surowe 0,0%
- Włókno surowe 0,0%
- Tłuszcz surowy 0,5%
- Popiół surowy 0,1%
- L-karnityna 99,0%
Dodatki
- L-karnityna 990 g
Dawkowanie
Na każde 10 kg - 1 miarka dwa razy dziennie.
Producent nie ogranicza wieku i wielkości zwierzęcia.
Dodatkowe Informacje
L-karnityna chroni komórki mięśnia sercowego przed uszkodzeniami spowodowanymi brakiem dopływu krwi (niedokrwienie). Wspomaga wydolność tlenową i wytrzymałość mięśni, rekomendowana jest dla psów aktywnych i uprawiających sport. Ponadto należy do składników odżywczych, które mogą spowolnić pogarszanie się zdolności poznawczych u starzejących się zwierząt. Korzystny wpływ tych składników na układ nerwowy może wynikać z poprawy funkcjonowania mitochondriów. W mózgach psów w podeszłym wieku powstają znaczne ilości reaktywnych form tlenu, które mogą powodować uszkodzenia makromolekuł komórkowych.
Wykazano, że wzbogacanie dawki pokarmowej w antyoksydanty i kofaktory mitochondrialne może ograniczyć powstawanie reaktywnych form tlenu. Stwarza to możliwość zmniejszenia uszkodzeń oksydacyjnych w mózgu (1).
Warto wiedzieć: Niedobór karnityny może występować u psów z kardiomiopatią rozstrzeniową. Pierwsze takie przypadki udokumentowano u bokserów, a suplementacja karnityny dała pozytywne efekty u dwóch spośród czterech chorych psów, u których zaobserowano obniżone stężenie karnityny w mięśniu sercowym. Suplementacja spowodowała poprawę stanu zdrowia, a po jej zaprzestaniu doszło do rozwoju zaburzeń czynności serca i wystąpiły objawy kliniczne (2).